KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 9098571
nr 909 8571
David Wallin
(1876-1957), Sverige
Blyerts, David Wallin (1876-1957), Pojke, signerad. , motivet: 20x23
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 1 september 2014
kl 20:16:54
300 kr
600 kr
1.000 kr
1.500 kr
David Wallin
Läs mer om David Wallin